MISJA

MAM NA IMIĘ MAGDA JESTEM ŻONĄ , MAMĄ 3 WSPANIAŁYCH CHŁOPCÓW

i stworzyłam szkołę

na wzór moich doświadczeń i marzeń .

Studia magisterskie ukończyłam na uczelni University of Westminister w Londynie.
Z zawodu tłumacz a z zamiłowania nauczyciel😊.
Każdy szuka swojej pasji w życiu a ja na szczęście już ją odkryłam. Uczę i kocham to robić.

Moim marzeniem było stworzenie szkoły GDZIE ROZWIJAĆ SIĘ MOGĄ ZARÓWNO DZIECI, MŁODZIEŻ JAK I DOROŚLI.

Po wielu latach nauczania w szkole państwowej oraz jako tłumacz zdecydowałam ,że  chcę sama tworzyć edukacje co raz wyższych lotów. Chcę, aby moi uczniowie mieli możliwość używania języka angielskiego w praktyce. Chcę, aby komunikowali się ze sobą w języku angielskim bez wstydu i barier, aby wyjeżdżając za granice mieli duża swobodę mówienia. W Centrum Nauki Ignatki uzupełniamy braki szkół państwowych i uczelni wyższych.

   W mojej szkole znajdziesz również kursy Matplanety. Nauka matematyki nie musi się kojarzyć z nudą i wielkimi trudnościami.

ZOBACZ FILM

najczęściej zadawane pytania

Gdzie znajduje się szkoła?

Nasza szkoła znajduje się tuż obok Białegostoku.Nasz adres to: Ignatki Osiedle ul.Leśna 1a (2 pietro). Posiadamy własny parking, podjazdy dla wózków oraz winde.

Kto uczy w Centrum Nauki Ignatki?

Nasi nauczyciele to dla nas największa wartość. Znajdujemy ludzi, którzy chcą, potrafią i lubią dzielić się swoją wiedzą. A nie jest to umiejętność powszechna. Nauczyciele Centrum Nauki Ignatki to wykształceni matematycy oraz angliści.

Nauczyciel na naszych zajęciach jest moderatorem prowadzącym grupę przez problemy. Jego rolą nie jest wyłożenie tematu, nie wolno mu przekazywać wiedzy metodą podawczą- zarówno na zajęciach Matplanety jak i angielskiego. Na zajęciach Matplanety to dzieci mają myśleć i dochodzić do rozwiązania a nauczyciel ma być przewodnikiem i osobą, która zachęca grupę do mierzenia się z problemem. Natomiast na zajęciach z angielskiego nauczyciel stwarza dogodne sytuacje do jak najczęstszego ćwiczenia mówienia.

Taka rola w grupie dzieci nie jest łatwa. Dlatego dużą wagę przykładamy do rekrutacji i szkolenia nauczycieli. Nasz proces rekrutacyjny, poza rozmową wstępną i weryfikacją wykształcenia, obejmuje również obserwację lekcji prowadzonych przez doświadczonego nauczyciela Centrum Nauki Ignatki oraz metodyka, a następnie poprowadzenie ocenianej lekcji próbnej.

Dopiero wtedy jesteśmy w stanie ocenić potencjał nauczyciela, który zostaje przeszkolony w zakresie metodyki prowadzenia zajęć.

Ile kosztuje kurs ?

Na cenę kursu wpływają następujące czynniki: rodzaj kursu oraz aktualne promocje.
Najlepiej zapytać o wszystkie szczegóły w sekretariacie szkoły 534832444 lub sprawdzić ofertę konkretnego kursu

Czy mogę płacić w ratach ?

Istnieje możliwość opłacenia kursu w nieoprocentowanych ratach

Co to jest Matplaneta ?

Matplaneta to miejsce, w którym świeże i kreatywne umysły dzieci dostają wyzwania, które w zorganizowany i ustrukturyzowany sposób pozwalają im się rozwijać. Dzieci uczą się matematyki i logiki, ale nie w sposób szkolny – poznają je przez rozwiązywanie problemów, doświadczając tego, że te dwie nauki są właśnie po to – aby rozwiązywać problemy.
W szkole dzieci często uczą się na sucho, nie mając odniesienia do rzeczywistej sytuacji, co powoduje, że tak nauka sprawia im trudności.

A wiemy to z doświadczenia – nie ma dzieci, które nie lubią matematyki. Jest natomiast wiele, które zostały do niej zniechęcone.

Jak wyglądają zajęcia Matplanety ?

Zajęcia w Matplanecie mają pewne nienaruszalne zasady:

  • ważny jest problem
  • każdy ma prawo wybrać swoją drogę prowadzącą do rozwiązania problemu
  • uczymy myślenia a nie testów
  • nie ma współzawodnictwa
  • nie ma zadań na czas
  • każdy jest wysłuchany, ponieważ liczy się proces myślowy

Zajęcia rozpoczynają się od zadania praktycznego problemu, na który odpowiedź może dać matematyka. Problem jest analizowany w grupie, a dzieci same mają dojść do sposobu rozwiązania go.

Dzieci dyskutując uczą się od siebie i podążają dziecięcą logiką, dzięki czemu łatwiej jest im zrozumieć poszczególne zagadnienia. Nauczyciel nie wykłada im przedmiotu zgodnie z logiką dorosłego, ale moderuje grupę pilnując prawidłowości uzyskiwanych wniosków.

Prowadzący wspomaga również matematyczny zapis uzyskiwanego rozwiązania, dzięki czemu dzieci uczą się tego zapisu i w jaki sposób ułatwia one wyrażenie rozwiązania problemu. Zapis i operacje matematyczne nie są jednak celem, a tylko narzędziem w rozwiązaniu.

Dzięki temu podejściu potrafimy z dziećmi intuicyjnie przerobić zagadnienia, które w szkole pojawią się dużo później (nota bene, kiedy dziecko zatraci już intuicję…). Kształcimy myślenie, samodzielne identyfikowanie prawideł rządzących liczbami i zjawiskami, dzięki czemu poszerzamy horyzonty i powodujemy przyswajanie naturalnych mechanizmów „wiem, jak się nad tym zastanowić”, „wiem jak zadać pytanie” itp.

Jakie są rezultaty? Dzieci, które rozpoczynały naukę u nas mając kiepskie oceny w szkole, w ciągu semestru potrafiły wybić się na prymusów z matematyki. W wielu dzieciach zidentyfikowaliśmy prawdziwe talenty matematyczne, dzięki którym odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach matematycznych.

Czy używacie nowoczesnych technologii ?

Doskonale wiemy, że szkoła XXI wieku powinna używać nowoczesnych technologii.
Dlatego każda sala w Centrum Nauki Ignatki wyposażona jest w tablice multimedialną, komputer, bezprzewodowe  Wi Fi, zestawy pomocy naukowych oraz gry planszowe.
Sale są nowe, przestronne i klimatyzowane. Chcemy aby maluszki, starszaki oraz dorośli czuli się u nas jak w domu.

Sprawdźcie czy nam się to udało. Zapraszamy

Jak dbacie o jakość nauczania ?

Uczniowie przydzielani są do odpowiednich grup na podstawie ewaluacji, którą przeprowadza metodyk.
Nad jakością naszych zajęć czuwa wykwalifikowany metodyk, który regularnie przeprowadza szkolenia wewnętrzne naszej kadry oraz monitoruje przeprowadzane zajęcia.
Nauczyciele na bieżąco otrzymują informacje zwrotną dotyczącą zajęć. Dzięki temu, możemy na bieżąco ulepszać nasz warsztat pracy.
Rodzice mają możliwość indywidualnych konsultacji z lektorem. Metodyk jest do dyspozycji naszych uczniów 1 raz w tygodniu. Jego zadaniem jest pomoc naszym uczniom

Jak dobierane są grupy ?

Uczniowie przydzielani są do odpowiednich grup na podstawie ewaluacji, którą przeprowadza metodyk.
Uczniowie są w grupach o tym samym poziomie. Później ustalamy wspólnie termin zajęć.

 

Gdzie mogę zaczekać na swoje dziecko ?

Do dyspozycji rodziców jest przestronny hol z wygodną sofą oraz pufami.
Bezprzewodowa sieć Wi Fi, ciekawa lektura(nie tylko w języku angielskim😊) oraz świeża kawa na pewno umilą czas spędzony w Centrum Nauki Ignatki.

Zadzwoń Teraz