SUKCESY NASZYCH KURSANTÓW

Dzieci uczestniczące w zajęciach matplanety osiągają sukcesy naukowe w szkole i poza nią. Poznaj kilku z naszych uczniów zobacz co udało im się osiągnąć.

Jaś po raz drugi z rzędu zdobył wyróżnienie w Kangurze Matematycznym, osiągnął na testach na koniec roku poziom zakładany dla klas starszych, a jego trener z piłki nożnej szybko zauważył, że na boisku myśli bardzo logicznie, bo najmniej się nabiegał, a osiągnął najwięcej punktów w określonych zadaniach.

Jaś - Grupa Młode Talenty

Moja córka 6 letnia Oliwka już drugi rok uczestniczy w zajęciach w Matplanecie. Rok temu moim marzeniem było, aby z wiekiem nauczyła się myśleć w kategoriach matematycznych, po kilku zajęciach moje marzenie się spełniło. Oliwka liczyła w niestandardowy sposób 4 +6, odjęła od sześciu jeden i dodała do czterech, bo 5+5 to 10. Pani prowadząca zajęcia nie skarciła jej, że liczy dziwnie, ale zapytała inne dzieci co sądzą o sposobie obliczeń Oliwki. Oliwka, prawdopodobnie podświadomie, uzmysłowiła sobie, że nie musi myśleć tak jak większość, ale śmiało może tworzyć własne sposoby liczenia.

Sławomir Czapliński (tata 6 letniej Oliwki i 4 letniej Zuzi)

Oliwka Czaplińska w tegorocznym konkursie matematycznym Alfik zdobyła 28 miejsce w Polsce (8 w mazowieckim) na prawie 14.000 startujących w jej kategorii wiekowej (II klasa) w nagrodę od organizatorów konkursu pojedzie na 7-dniowy letni obóz talentów.

Oliwka - Grupa Pascal 1

Moja druga córka Zuzia kiedyś nie była na zajęciach, na których dzieci uczyły się ułamków zwykłych. Na następnych zajęciach Pani wyjaśniła jej, a Zuzia ku naszemu z żoną pewnemu zaskoczeniu podzieliła w domu pizzę stosując ułamki zwykłe. Matplaneta pomaga dzieciom słabszym z matematyki zrozumieć podstawowe zasady, a z tych przeciętnych czyni uzdolnionymi matematycznie, którzy za jakiś czas będą laureatami olimpiad matematycznych.

Sławomir Czapliński (tata 6 letniej Oliwki i 4 letniej Zuzi)

Zuzia - Grupa Fermat 1

Maja jest uczennicą Matplanety w grupie Pascal 1. Kiedy wykonano jej test gotowości szkolnej, po roku uczęszczania na zajęcia Matplanety, oceniono ją, że jest geniuszem z matematyki. Mogę przypuszczać, że jej matematyczne umiejętności kilkakrotnie przewyższały rówieśników. W Matplanecie umysł dziecka uczy się myślenia w kategoriach matematycznych. Dziecko nie boi się wypłynąć na głębokie wody, wierzy w siebie, ponieważ wielokrotnie znajdowało rozwiązanie. Matplaneta stworzyła warunki dla dzieci do lepszego, niż szkolna edukacja, poznania matematyki.

Maja - Grupa Pascal 1

Inga miała problemy z matematyką w edukacji wczesnoszkolnej. Przynosiła do domu złe oceny, co w coraz większym stopniu powodowało u niej zniechęcenie do nauki matematyki. Przed nią była jednak 4 klasa, a wraz z nią coraz trudniejsze zagadnienia. Zdecydowaliśmy się na posłanie Ingi na zajęcia Matplanety. Po 2 miesiącach Inga pokochała matematykę, a po 1 semestrze przestała mieć jakiekolwiek problemy z matematyka, a wręcz stała się prymusem. Teraz jej ocena semestralna to 5 ? rzecz, która wydawała nam się niewyobrażalna jeszcze 1,5 roku wcześniej!

Dariusz, tata 10 letniej Ingi

Inga - Grupa Euler 1

Antoni, l.8, uczęszcza na zajęcia Matplanety od 1,5 roku, w tej chwili chodzi do grupy Pascal II w Komorowie. W Alfiku matematycznym 2016 zajął w swojej szkole w rankingu klas drugich 4 miejsce. W rankingu ogólnopolskim zajął 1457 miejsce na 13828 startujących w jego grupie wiekowej.

W maju 2017r. Antoni został również wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"!

Antoni - Grupa Pascal 2

Natalka Osękowska z Tarchomina zajęła czołowe miejsce w rankingu ogólnopolskim w Alfiku Matematycznym 2016 dla klas drugich szkół podstawowych. Natalia uczęszcza na zajęcia Matplanety od września 2016r. do grupy Pitagoras 1 na Tarchominie. Ranking laureatów: http://jersz.pl/contest,4,tab_89.html

Natalia - Grupa Pitagoras 1

Marysia jest uczennicą zajęć Matplanety już drugi rok. Chodzi do grupy Pascal 1 na Mokotowie. W maju zdobyła II miejsce w V Mokotowskim Konkursie "Superpierwszak 2017"!

Marysia - Grupa Pascal 1

Maurycy od września 2016r. korzysta z zajęć Matplanety na poziomie PASCAL II w Komorowie. Z radością przystępuje do wszystkich konkursów matematycznych, w Kanugrze został wyróżniony z wynikiem 57,50, zdobył II miejsce wśród drugoklasistów, którzy wzięli udział w konkursie.

Maurycy - Grupa Pascal 2