Przegląd aplikacji do nauki języka angielskiego

Jeżeli samodzielnie uczysz się języka angielskiego albo potrzebujesz uzupełnić wiedzę ze szkoły, możesz wykorzystać ogólnodostępne źródła, takie jak kursy online, nagrania na YouTubie, podcasty, blogi czy bazy wiedzy. Od kilku lat jednak ogromną i wciąż rosnącą popularnością cieszą się aplikacje służące do nauki języka. Dlaczego dorośli, młodzież i dzieci tak je pokochali i które z nich warto przetestować – o tym w dzisiejszym wpisie.

Dlaczego lubimy aplikacje do nauki języków?

W przeciwieństwie do kursów online, które nierzadko są bardzo kosztowne oraz w przeciwieństwie do podręczników, które wymagają odpowiednich warunków do nauki, aplikacje na smartfona są zazwyczaj bezpłatne lub bardzo tanie, a przede wszystkim wygodne w użyciu. Naukę języka można włączyć do codziennego życia niemalże bezproblemowo. Wystarczy uruchomić aplikację podczas jazdy autobusem, siedzenia w poczekalni, stania w kolejce czy przerwy reklamowej – i już po kilku sekundach możemy wolny czas poświęcić na przypomnienie słówek, poznanie nowego zagadnienia gramatycznego czy przesłuchanie przykładowego dialogu.

Jeśli szukasz aplikacji dla siebie, to z morza dostępnej oferty, wybraliśmy kilka szczególnie zasługujących na uwagę.

Memrise

Memrise to jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji do nauki przede wszystkim języków obcych, ale także innych zagadnień, która zawiera oficjalne materiały, jak i kursy przygotowywane przez użytkowników. Baza kursów do nauki angielskiego dla osób polskojęzycznych jest przepotężna i można w niej znaleźć zarówno materiały audio, jak i system nauki słówek, podstawowe i zaawansowane zwroty, materiały przygotowujące do konkretnych egzaminów oraz wiele innych.

Pod względem wizualnym, zarówno strona jak i aplikacja są bardzo estetycznie i ciekawie dopracowane. Wersja Premium pozwala na opracowanie indywidualnego planu nauki, ale wszystkie potrzebne funkcjonalności dostępne są w aplikacji za darmo.

Duolingo

Kolejna niezwykle popularna aplikacja, z której nauczymy się języka angielskiego w sposób bardzo przyjemny. Dla osób posługujących się językiem polskim dostępny jest tylko jeden kurs, który zawiera takie zagadnienia, jak: podstawowe słówka i wyrażenia, kilka czasów i zagadnień gramatycznych. Jego największym atutem jest przyjazny interfejs, system nagradzania i motywowania oraz dostęp do for dyskusyjnych.

Wersja darmowa jest w pełni funkcjonalna, od wariantu płatnego różni ją przede wszystkim brak dostępu do testów mierzących postępy w nauce.

Quizlet

Jedną z metod nauki słownictwa, wymienioną we wpisie 5 sposobów na naukę słówek, było korzystanie z fiszek. I o ile najbardziej rekomendowanym sposobem jest samodzielne ich tworzenie, to spośród rozwiązań cyfrowych warto polecić aplikację Quizlet, dostępną zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i z poziomu przeglądarki.

Quizlet pozwala na tworzenie własnych baz ze słówkami i zwrotami, jak i korzystanie z gotowych materiałów.

LingoDeer

Kolejna prosta aplikacja, oferująca naukę z elementami gry i zabawy, która cieszy oko rozwiązaniami wizualnymi oraz uprzyjemnia naukę dzięki swoim funkcjonalnościom. W wersji darmowej nie daje dostępu do dodatkowych lekcji, porad oraz trybu offline, ale dla osób, które pragną przypomnieć sobie podstawy lub tych podstaw się nauczyć, będzie całkiem przyjaznym rozwiązaniem.

Angielski – Ucz się języka

Aplikacja zawierająca lekcje od poziomu A1 po C2 oraz bonusy i Business English. Wizualnie nie zachwyca, dodatkowo zawiera reklamy, ale można z niej korzystać w trybie offline, a baza materiałów jest naprawdę potężna, ponieważ zawiera nie tylko słówka, ale też rozmówki polsko-angielskie, zagadnienia gramatyczne, ciekawostki, jak i testy sprawdzające postępy w nauce oraz wbudowany słownik.

Miłym dodatkiem jest także oferowane codziennie Słówko dnia, które nawet gdy nie mamy czasu na dłuższą naukę, ułatwia nam codzienny kontakt z językiem.

Aplikacje do nauki języków

Liczba aplikacji wspomagających naukę języków obcych, w tym przede wszystkim angielskiego, jest ogromna. Można korzystać z rozwiązań darmowych i płatnych, z apek zawierających pełne lekcje, jak i samą naukę słówek, z rozwiązań atrakcyjnych wizualnie i zawierających elementy gier i zabaw, jak i prostych, ale skutecznych metod.

Polecamy sprawdzenie proponowanej przez nas piątki. A jeśli ona nie będzie zadowalająca – samodzielne przeszukanie baz App Store czy Google Play.

Zadzwoń Teraz